BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası, İlçemizde Düzenlenen Törenle Kutlandı.

Turizm Haftası, İlçemizde Düzenlenen Törenle Kutlandı.

 

Toplumumuzda turizm konusunda farkındalığı artırmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl olduğu gibi bu yıl da 15-22 Nisan 2014 tarihleri arasında ilçemizde  “Turizm Haftası” kutlandı. Altınoluk Fernur Sözen MTAL tarafından hazırlanan ve Altınoluk Türkan Saylan Kültür Merkezinde düzenlenen Turizm Haftası ilçe programına Şube Müdürümüz Hasan Delibey, Hayırseverimiz Sayın Fernur Sözen Hanımefendi, okul/kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda günün anlam ve önemine dair konuşma yapıldı ve şiirler okundu. Okul korosunun müzikal tiyatrosunun ardından Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ilçemizde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İlkokullar arası resim yarışmasında Mısra Uludoğan birinci, İremnur Aydın ikinci, Azra Alp üçüncü oldu. Üç öğrencimiz de Özel ALÇEV İlkokulunda öğrenim görüyor. Ortaokullar arası şiir yarışmasında Mevlana Ortaokulundan Ayşe Sevde Pune birinci, Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulundan Elif Begüm Ahioğlu ikinci, Kardeş Çavuşoğlu Ortaokulundan Ezgi Taşdemirel üçüncü oldu. Liseler arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında Altınoluk Fernur Sözen MTAL’den Beyza Uslucan birinci, Saniye Hüseyin Balya MTAL’den Berna Alkaya ikinci, Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesinden Gülbeyaz Ersoy üçüncü oldu. Program halk oyunları gösterisi ve konuklara yapılan ikramlarla son buldu.

 

18-04-201918-04-201918-04-201918-04-201918-04-201918-04-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.