BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ebediyete İntikâl Edişinin 77. Yıldönümünde İlçemizde Düzenlenen Törenle Anıldı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ebediyete İntikâl Edişinin 77. Yıldönümünde İlçemizde Düzenlenen Törenle Anıldı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikâl edişinin 77. Yıldönümünde İlçemizde düzenlenen törenle anıldı. Anma Töreni, 10 Kasım sabahı İlçemiz Şehit Hamdi Bey Meydanında düzenlenen Çelenk Töreniyle başladı. İlçemiz Kaymakamı Ali SIRMALI, 19. Motorlu Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet ÜNLÜ, Belediye Başkanı Kamil SAKA Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktılar. Saat 09:05’te 2 dakikalık Saygı Duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunduğu törene, Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Şenol TAŞKALE, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şaban ALTINSUYU, daire amirleri, askeri erkan, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Çelenk töreninin sona ermesinin ardından anma töreni saat 09:15’te Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde Edremit Körfez Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırladığı programla devam etti.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından öğrencilerimiz Atatürk İlkelerini sundular. Programda öğrenciler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü duygu yüklü şiirlerle andılar. Atatürk  Oratoryosuyla devam eden tören, koronun Atamızın sevdiği türküleri seslendirmesi ile sona erdi.  

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.