BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yurtdışından Misafirlerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürü´nü Ziyaret Ettiler

Yurtdışından Misafirlerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürü´nü Ziyaret Ettiler

 

               İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ okullarımızdan Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus + KA2 Gençlik Alanında Stratejik Ortaklık Projesi   “BY LEARNING YOU WILL TEACH, BY TEACHING YOU WILL LEARN” (Öğrenerek Öğret, Öğreterek Öğren) kapsamında İlçemize gelen katılımcıları (Letonya Valmiera Lisesinden Daiga RAMATA, Bulgaristan Burgaz Free Üniversitesinden Doç. Dr. Diana POPOVA, Romanya Yaş Teknik Lisesinden Alina SUVAC, Macaristan Sivil Toplum Kuruluşu Kream Team’den Attila DER, Portekiz Sivil Toplum Kuruluşu Mobility Friends’ten Sylwia STEFANIAK ve Makedonya Sivil Toplum Kuruluşu Marketing Gate’ten Prof. Panche JOVANOVSKI) makamında konuk etti. Samimi bir sohbet ortamında geçen buluşmada misafirlerimiz ülkelerinden getirdikleri hediyeleri sundular  ve İlçe Mili Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ’u ülkelerine davet ettiler.

 

                26-30 Ekim 2015 tarihleri arasında 22 katılımcı ile yapılacak çalışmalara ve verilecek eğitimlere katılmak üzere Edremit’e gelen misafirlerle  2015-2017 yılları arasında yürütülecek olan proje ile okullardaki öğrenci meclislerinin etkinliğinin arttırılması, bu meclislerin yapacağı çalışmalarla sosyal risk grubunda bulunan öğrencilerin okula olan aidiyet duygularının geliştirilmesi ve bunun sonucu olarak okullardan ayrılan öğrenci sayısının azaltılması ve disiplin problemlerinin asgari düzeye indirilmesi hedeflenmektedir.

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.