BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu Müdürü Yıldız Koçyılmaz Artan Türkiye’de Bir İlk Niteliğindeki Filistin Projesiyle İlçemizi Gururlandırdı.

Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu Müdürü Yıldız Koçyılmaz Artan Türkiye’de Bir İlk Niteliğindeki Filistin Projesiyle İlçemizi Gururlandırdı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu Müdürü Yıldız Koçyılmaz Artan’ı makamında kabul ederek Türkiye’de bir ilk olan ve İlçemizde ve ülkemizde büyük yankı uyandıran Filistin Kardeş Okul Projesi için kendisini teşekkür belgesi takdim ederek  başarılarının devamını diledi.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Müdürlüğü İkili İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından onaylanan proje; İlçemiz Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu, 75. Yıl Ortaokulu ve Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi ile Filistin Kudüs Dar Al-Tifel ortaklığında gerçekleştirilmekte olup; 15 öğrenci 4 öğretmen ve 3 yöneticiden oluşan Filistinli misafirlerimiz ilçemizi ziyaret etmişler ve bu ziyaretleri kapsamında Milli Eğitim Bakanımızın kabulleriyle 25 Ekim 2016 tarihinde Ankara’ya da bir ziyaret gerçekleştirmişlerdi.

Bütçesi İlçemiz Hayırsever İşadamı Murat Tuna tarafından karşılanan proje kapsamında 23-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi, 75. Yıl Ortaokulu ve Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu öğrenci öğretmen ve okul müdürleri; İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte Filistin’e bir ziyaret gerçekleştirecekler. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; “İnanıyorum ki bu gibi projeler ileriki günlerde hayata geçirilecek yeni ve güzel projeler için emsal teşkil edecektir.” dedi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; “Ülkemizde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Müslümanların yetim çocuğu Filistin’de yaşam savaşı veren, öksüz ve yetim çocukları bu vesileyle ülkemizde, Edremit’imizde misafir ettik.  Bizler de Filistin’e gidip, savaşın açtığı yaraları yerinde göreceğiz, görmekle kalmayıp Filistin davasını içselleştireceğiz, hülasa hariçten gazel okumaya son vereceğiz! Bu nedenle çok mutluyuz. Bu güzel projeyi İlçemize kazandıran ve büyük çabalarla hayata geçiren Okul Müdürümüz Yıldız Koçyılmaz Artan’a çok teşekkür ediyoruz. İnanıyorum ki bu gibi projeler ileriki günlerde hayata geçirilecek yeni ve güzel projeler için emsal teşkil edecektir. Avrupa projelerinin yanında bizim kadim medeniyetimiz olan Ortadoğu ve Afrika gibi geri kalmış, savaş görmüş ülkeleri kapsayan projeler de çok anlamlı ve önemlidir.” dedi.

  

 

16-03-2017

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.